Hakkımızda

jerrystoller

Bitkilerin doğal olarak sahip olduğu genetik potansiyeli çiftçilerin anlaması ve arttırmasına yardımcı olmak için adanmıştır

Stoller 1970 yılından beri tarım sektöründe faaliyet göstermektedir. Stoller Grup bünyesinde Amerika, Brezilya, Kanada, Meksika, İspanya, Çin, Şili, Arjantin, Peru, Kolombiya, Güney Afrika, Avustralya, Guatemala, Filipinler ve Türkiye olmak üzere birçok firma bulunmaktadır. Grubun yatırım amaçlı olarak tarım dışı alanlarda da şirketleri bulunmaktadır. Stoller sahip olduğu firmalar ve işbirliği içinde olduğu distribütörleri ile toplam 63 farklı ülkede faaliyet göstermektedir. ARGE çalışmalarına önem veren firma; 7 doktorant, 7 yüksek lisans dereceli uzman bir kadro ile çalışmakta, her yıl çeşitli üniversitelerle işbirliği yaparak araştırmalarını sürdürmektedir. Stoller dünya çapında korumaya sahip birçok patentli ürüne sahiptir.

binaresmi-STOLLER Firma kurucu ve CEO’su Sn. Jerry Stoller’in ifadesi ile “Stoller firması varlığını; Bitkilerin doğal olarak sahip olduğu genetik potansiyeli çiftçilerin anlamasına ve arttırmasına yardımcı olmaya” adamıştır.

Stoller Türkiye’de faaliyetlerine 2002 yılında distribütör firması olan Izotar A.Ş. ile başlamış olup, 2014 yılında ise İzotar A.Ş.’yi satın alarak Türkiye pazarına doğrudan giriş yapmıştır. Bu gün İzotar A.Ş. Stoller grup şirketlerinden biridir ve yakında faaliyetlerine “Stoller Türkiye” ticari ünvanı altında devam edecektir. Stoller Türkiye (İzotar A.Ş.) 5 bölge ofisi ve 3 bölge distribütörü ile ülke çapında yaygın bir dağıtım ağına sahiptir. Tamamı Ziraat Mühendislerinden oluşan teknik ve satış kadrolarının yanında lisans, mastır, doktora derecesine sahip yabancı dil bilen merkez kadroları ile müşterilerine profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. Firma İzmir’de bulunan merkez binasında sahip olduğu laboratuvar, depo, üretim vb. olanakları ile kaliteden ödün vermeden gelişmeye devam etmektedir. Geniş ürün yelpazesi, yıllardır oluşturduğu kalite anlayışı ile Stoller Türkiye (İzotar) üretici ve bayilerinin güvenini kazanmış her geçen yıl ürün çeşitliliğini arttırarak hizmet vermeye devam etmiştir. Stoller ürün portföyü yanı sıra firma; Humintech (Almanya) ve Acadian (Kanada) firmalarının Türkiye temsilcisidir.

Stoller Türkiye (İzotar) yurtiçi faaliyetlerinin yanı sıra komşu ülke pazarlardın da (Mısır, Azerbaycan, Kıbrıs vb) faaliyetler göstermektedir. Stoller Türkiye (İzotar) ana hedeflerinden biri ihracat çalışmalarını arttırarak kısa vade de komşu ülke pazarlarında da söz sahibi olmaktır.
Stoller Türkiye bitki besleme ve bitki fizyolojisi alanlarında yaptığı araştırmalarla gelişmeyi, öğrendikleri bilgileri üreticiler ile paylaşarak tarımsal üretimde destek olmayı hedeflemektedir.