Stoller Türkiye

Stoller Türkiye’de faaliyetlerine 2002 yılında distribütör firması olan Izotar A.Ş. ile başlamış olup, 2014 yılında ise İzotar A.Ş.’yi satın alarak Türkiye pazarına doğrudan giriş yapmıştır. Bu gün İzotar A.Ş. Stoller grup şirketlerinden biridir ve yakında faaliyetlerine “Stoller Türkiye” ticari ünvanı altında devam edecektir. Stoller Türkiye (İzotar A.Ş.) bölge ofisi ve  bölge distribütörleri ile ülke çapında yaygın bir dağıtım ağına sahiptir. Tamamı Ziraat Mühendislerinden oluşan teknik ve satış kadrolarının yanında lisans, yüksek lisans, doktora derecesine sahip yabancı dil bilen merkez kadroları ile müşterilerine profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. Firma İzmir’de bulunan merkez binasında sahip olduğu laboratuvar, depo, üretim vb. olanakları ile kaliteden ödün vermeden gelişmeye devam etmektedir. Geniş ürün yelpazesi, yıllardır oluşturduğu kalite anlayışı ile Stoller Türkiye (İzotar) üretici ve bayilerinin güvenini kazanmış her geçen yıl ürün çeşitliliğini arttırarak hizmet vermeye devam etmiştir. Stoller ürün portföyü yanı sıra firma; alanlarında uluslararası bilinirliğe sahip Humintech (Almanya) ve Acadian (Kanada) firmalarının Türkiye temsilcisidir.

Stoller Türkiye (İzotar) yurtiçi faaliyetlerinin yanı sıra komşu ülke pazarlarında da (Mısır, Azerbaycan, Kıbrıs vb) faaliyetler göstermektedir. Stoller Türkiye (İzotar) ana hedeflerinden biri ihracat çalışmalarını arttırarak kısa vade de komşu ülke pazarlarında da söz sahibi olmaktır.
Stoller Türkiye bitki besleme ve bitki fizyolojisi alanlarında yaptığı araştırmalarla gelişmeyi, öğrendikleri bilgileri üreticiler ile paylaşarak tarımsal üretimde destek olmayı hedeflemektedir.